Gripex Hot Max

produkt dostępny bez recepty, proszek (do wytworzenia płynu),

Kwas askorbinowy (Witamina C) (ascorbic acid)

,

paracetamol

,

Fenylefryna (phenylephrine)

, USP Zdrowie

Opakowanie:

12 torebek
dostępny, cena 34,99 zł
34,99 zł

(2,92 zł / szt.)

Opis Gripex Hot Max

Gripex Hot Max to lek dostępny bez recepty w postaci proszku do wytworzenia płynu, stosowany w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy. W swoim składzie zawiera paracetamol, kwas askorbowy oraz chlorowodorek fenylefryny. Substancje te działają przeciwgorączkowo, przeciwbólowo oraz zmniejszają przekrwienie błony śluzowej nosa. Preparat wskazany jest w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak gorączka, ból głowy, katar, czy ból mięśni. Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 12. roku życia oraz dla osób dorosłych. W porównaniu do saszetek Gripex Max zawiera wyższe dawki substancji czynnych, maksymalnie można przyjąć do 4 saszetek tego leku na dobę.

Kategorie Gripex Hot Max

Podmiot odpowiedzialny Gripex Hot Max

USP Zdrowie Sp. z o.o.
ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa
Polska
pv@usp.pl

Składniki Gripex Hot Max

  • Substancje czynne: paracetamol w dawce 1000 mg, kwas askorbowy w dawce 100 mg oraz chlorowodorek fenylefryny w dawce 12,2 mg.
  • Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy, cytrynian sodu, aromat cytrynowy 87A069 (w tym cytral), aromatcytrynowy 875060 (w tym cytral i linalol), potasu acesulfam (E 950), aromat cytrynowy501.476/AP0504, aromat cytrynowy 875928, aspartam (E 951), żółcień chinolinowa (E 104).

Jak stosować Gripex Hot Max

Lek Gripex Hot Max może być stosowany u osób powyżej 12. roku życia w ilości nieprzekraczającej 4 saszetek na dobę. Zaleca się przyjmowanie jednej saszetki preparatu co 4-6 godzin. Zawartość saszetki należy rozpuścić w gorącej wodzie, a następnie wypić. 

Jak przechowywać Gripex Hot Max

Preparat Gripex Hot Max należy przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25°C. W miejscu niedostępnym dla dzieci.

Ulotka produktu Gripex Hot Max

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Voltaren Max

żel, 100 gramów

49,99 zł

Olfen Patch

plaster, 5 plastrów

Pyralgina

tabletki, 20 tabletek

27,99 zł

Apap

tabletki powlekane, 24 tabletki

18,99 zł

Dexak

tabletki powlekane, 10 tabletek

9,99 zł

Ketonal active

kapsułki, 20 kapsułek

27,99 zł

Diky 4%

aerozol, 25 gramów

43,99 zł

Mel

tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, 20 tabletek

14,99 zł

Excedrin MigraStop

tabletki powlekane, 20 tabletek

53,99 zł

Opokan

tabletki, 30 tabletek

22,99 zł